Rendered Industrial Bedroom

Jasna strona mocy!

Każdy z nas zdaję sobie sprawę jak znacząco oświetlenie wpływa na nasze samopoczucie oraz na sposób postrzegania miejsca, w którym przebywamy. Aby nasze przysłowiowe cztery kąty nie odpychały uporczywym światłem reflektorów, a wręcz przeciwnie zachęcały ciepłem i blaskiem podpowiadamy kilka rad, na które warto zwrócić uwagę podczas doboru oświetlenia do naszych lamp. Jest to rzecz niebagatelna, warto, więc sięgnąć po produkty znanych i profesjonalnych producentów, które niejednokrotnie są gwarantem sukcesu i udanych zakupów.

Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnej żarówki do naszej ulubionej lampki nocnej, kinkietu, plafonu czy też lampy wiszącej stanowiącej miejsce centralne w naszym salonie warto zwrócić uwagę na informację zamieszczoną na opakowaniu lampy. Biorąc pod uwagę najnowsze wytyczne Unii Europejskiej producenci oświetlenia mają obowiązek poinformować klienta o pełnej specyfikacji technicznej instalacji oświetleniowych, które proponują.

A…B…C… oświetlenia

Jednym z podstawowych atrybutów, którym należy kierować się podczas doboru żarówki jest jej rozmiar, ściślej mówiąc rozmiar gwintu. Wyróżniamy kilka najbardziej popularnych jego typów w zależności od miejsca przeznaczenia. Przyjmuje się, iż do oświetlenia pomieszczeń użytkowych i mieszkalnych wykorzystuje się żarówki z dużym gwintem oznaczonym symbolem E27 potocznie nazywanym również gwintem Edisona, oraz małym E14. Na rynku dostępne są również mniej popularne trzonki GU10, G9, G4, MR11 oraz MR16.

trzonki na blog

Napięcie, jest kolejnym z parametrów wymagającym naszej uwagi. W standardowym, domowym gniazdku wynosi ono 230V. Na rynku dostępne są jednak żarówki z napięciem 12V, które wymagają zastosowania specjalnego transformatora, niejednokrotnie będącego już w zestawie.

Czymże była by nasza żarówka bez odpowiedniej mocy. Atrybut ten ma ogromne znaczenie, ponieważ wpływa bezpośrednio na efektywność świetlną żarówki. W przypadku klasycznych opraw dysponujemy przedziałem od 60W do 100W, który wystarczy do oświetlenia średniej wielkości pokoju.

Ostatnią z kategorii, którą należy brać pod uwagę jest ilość światła emitowanego przez żarówkę nazywaną również luminacją. Różnica ta i zależność wynika przede wszystkim z mocy żarówki. Tak więc 100W, klasyczna żarówka ma od 1300-1400 lumenów z kolei 60W prawie dwukrotnie mniej bo 710 lumenów.

Odpowiedni nastrój = odpowiednie oświetlenie

Zanim jednak zdecydujemy się na kupno żarówki warto odpowiedzieć sobie na pytanie do jakich celów ma zostać przeznaczona oraz jak bardzo chcemy rozświetlić nasze pomieszczenia nie narażając przy tym na szwank naszych oczu.

Pamiętajmy, że niejednokrotnie sami jesteśmy odpowiedzialni za nastrój jaki tworzymy w naszym mieszkaniu. Dołóżmy więc wszelkich starań aby stworzyć niezapomnianą i harmonijną aranżację świetlną, wypełniającą szarość dnia codziennego.

Oto nasza propozycja wypełnienia wnętrza pięknym blaskiem z wykorzystaniem lampy wiszącej Udine dostępnej na naszej stronie internetowej!

Niech moc będzie z Wami!

 

 

0 comments on “Jasna strona mocy!Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>