Sofa in romantischen Ambiente

Aranżacja wnętrza-najczęściej popełniane błędy

Każdy z nas marzy o własnych, przytulnych, a przede wszystkim świetnie zaaranżowanych wnętrzach, które witać nas będą po ciężki dniu pracy, otulając jednocześnie harmonią i spokojem z dala od zgiełku i hałasu dnia codziennego.

Przeglądając wiele czasopism poświęconych tej tematyce można mieć nieodparte wrażenie, że urządzanie mieszkania w dobrym stylu jest dziecinnie proste. Nic bardzie mylnego! Oczywiście niesie to ze sobą pewną przyjemność i satysfakcje, gdy po żmudnej pracy naszym oczom ukazuje się efekt końcowy. Jednak zanim będziemy mogli go zobaczyć czeka nas wiele wyzwań i pułapek szczególnie, gdy debiutujemy w tej dziedzinie, a nasza przygoda z projektowaniem dopiero się zaczyna.

Malowanie, a następnie urządzanie wnętrza

Gros z nas aranżację wnętrza rozpoczyna od nałożenia koloru na ściany, do których później wybiera meble i sprzęt. Nie jest to jednak poprawna kolejność gdyż pierwszy etap należy zacząć od wyboru tekstyliów. Zapytacie, dlaczego? Odpowiedź jest prosta, zintegrowanie wyposażenia do już pomalowanej ściany jest znacznie trudniejsza, choćby nawet biorąc pod uwagę kwestię oświetlenia. Nieregularne refleksy pojawiające się za jego przyczyną mogą powodować efekt zmiany koloru ściany w zależności od pory dnia. Po pierwsze meble! Po drugie kolor!

Ograniczona ilość źródeł światła

Następnym równie ważnym błędem jest ograniczona ilość światła zwłaszcza w pomieszczeniach, które tej uwagi potrzebują. Wiele z nas podczas zakupu lamp kieruje się ciekawym wyglądem, który nie zawsze ma praktyczne zastosowanie. Do miejsc, w których najczęściej przebywamy: kuchnia, salon, pracownia bądź warsztat wskazana jest, a nawet wymagana odpowiednie ilość światła. Źle dobrane oświetlenie bądź jego nieznaczna dawka może wpłynąć niekorzystnie na estetykę wnętrza i na jego funkcjonalność, a w dłuższej perspektywie nawet na nasze samopoczucie i zdrowie.

Czerpanie inspiracji z przypadkowo znalezionych projektów

Przeglądając Internet bądź wertując kartki katalogów z pewnością natknęliśmy się na aranżację, która porwała nasze serce, ale czy zaraz musimy wcielać ją w życie? Z całą pewności nie! Lekkomyślne dublowanie pomysłów innych w dłuższej perspektywie może nas wiele kosztować. Przecież każdy z nas ma odmienny charakter, inne rzeczy nas inspirują, cieszą, a sposób naszego bycia różni się od innych- czemu więc kopiować? Czy nie lepiej zaaranżować pokój w stylu nam bliskim, w którym czuć będziemy się jak ryba w wodzie?

Sztuczność zamiast natury

Każdy z nas kocha wiosnę, kiedy wszystko budzi się do życia. Dlaczego więc w naszych wnętrzach bardzo często stawiamy sztuczne kwiaty, które szpecą mieszkanie cały rok i są doskonałą pożywką dla kurzu? Owszem są mniej pracochłonne, nie wymagają naszej codziennej uwagi, ale czy nie piękniej prezentuje się wnętrze, które wypełnia świeży zapach żywych kwiatów, dzięki którym nasz dom zacznie tętnić życiem, zachęcając do jego bliższego poznania?

Przerost formy nad treścią

Wnętrza potrzebują odpowiedniej oprawy i umeblowania, jednak czasem przesadzamy z jego ilością chcąc wypełnić każdy kąt. Zapominamy o tym, że tego typu aranżacja nie wpłynie na podniesienie, jakości naszego salonu, sypialni czy kuchni, wręcz przeciwnie spowoduje jego zmniejszenie dając przy tym wrażenie chaosu. Ten sam problem pojawia się podczas nadmiernego ozdabiania przestrzeni ścian sądząc, że w ten sposób staną się one mniej nudne. Nie jest to jednak prawdą. Pozwólmy, aby nasze wnętrze odetchnęło, aranżując go w sposób smaczny i gustowny.

Poruszone przez nas problemy, są tylko kroplą w całym morzu pułapek, które czyhają na naszej drodze podczas urządzania mieszkania. Mamy jednak nadzieję, że dzięki ich naświetleniu z łatwością przez nie przebrniecie.

W naszej aranżacji wystąpiła lampa Perła 3 wisząca w kolorze czarnym, ikona elegancji i klasy w jednym :)

Powodzenia!

0 comments on “Aranżacja wnętrza-najczęściej popełniane błędyAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>